SKU RD2308-40-MB
M.Marcus S.A.B Serrature RD2308-40-MB Sliding Lock with Round Privacy Turns Matt Bronze
0 (0 Reviews)
SKU RD2308-40-MB
0 (0 Reviews)
SKU
RD2308-40-MB
In Stock with Supplier (53)
Key Features
  • M.Marcus
  • Material:   Solid Brass
  • Projection:   67mm
  • Width:   20mm
  • Lock Length:   155mm
  • Outer Diameter:   56mm
  • Backset:   40mm
  • Warranty: 10 Year Mechanism
  • Box Contains: Hook Lock
Product Details
  • M.Marcus
  • Material:   Solid Brass
  • Projection:   67mm
  • Width:   20mm
  • Lock Length:   155mm
  • Outer Diameter:   56mm
  • Backset:   40mm
  • Warranty: 10 Year Mechanism
  • Box Contains: Hook Lock
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Matt Bronze
Style Pocket Door Kit
Type Circular
Brand M.Marcus
Size 155mm
Backset Size 40mm
Product Length 155mm
Product Width 20mm