SKU SQ2308-40-MB
M.Marcus S.A.B Serrature SQ2308-40-MB Sliding Lock with Square Privacy Turns Matt Bronze
0 (0 Reviews)
SKU SQ2308-40-MB
0 (0 Reviews)
Choose Your Size
SKU
SQ2308-40-MB
In Stock (1)
Next Day Delivery (on orders placed before 1:30pm)
Also Available from Supplier (11)
Key Features
  • M.Marcus
  • Serrature Sliding Lock with
  • Square Privacy Turns
  • Material:  Solid Brass
  • Size:  40mm
  • Projection:   67mm
  • Width:   20mm
  • Lock Length:   155mm
  • Backset:   40mm
  • Warranty:  10 Year Mechanism
  • Box Contains:  Hook Lock
Product Details
  • M.Marcus
  • Serrature Sliding Lock with
  • Square Privacy Turns
  • Material:  Solid Brass
  • Size:  40mm
  • Projection:   67mm
  • Width:   20mm
  • Lock Length:   155mm
  • Backset:   40mm
  • Warranty:  10 Year Mechanism
  • Box Contains:  Hook Lock
Technical Specifications
More Information
Finish Matt Bronze
Style Pocket Door Kit
Type Square
Brand M.Marcus
Size 155mm
Backset Size 40mm
Product Length 155mm
Product Width 20mm