SKU SQ2308-40-SC
M.Marcus S.A.B Serrature SQ2308-40-SC Sliding Lock with Square Privacy Turns Satin Chrome
0 (0 Reviews)
SKU SQ2308-40-SC
0 (0 Reviews)
Choose Your Size
SKU
SQ2308-40-SC
In Stock with Supplier (18)
Key Features
  • M.Marcus
  • Serrature Sliding Lock with
  • Square Privacy Turns
  • Material:  Solid Brass
  • Size:  40mm
  • Projection:   67mm
  • Width:   20mm
  • Lock Length:   155mm
  • Backset:   40mm
  • Warranty:  10 Year Mechanism
  • Box Contains:  Hook Lock
Product Details
  • M.Marcus
  • Serrature Sliding Lock with
  • Square Privacy Turns
  • Material:  Solid Brass
  • Size:  40mm
  • Projection:   67mm
  • Width:   20mm
  • Lock Length:   155mm
  • Backset:   40mm
  • Warranty:  10 Year Mechanism
  • Box Contains:  Hook Lock
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Satin Chrome
Style Pocket Door Kit
Type Square
Brand M.Marcus
Size 155mm
Backset Size 40mm
Product Length 155mm
Product Width 20mm