SKU AW849-38-BL
Alexander And Wilks Cambridge Round Cupboard Knob - 38mm Black AW849-38-BL
0 (0 Reviews)
SKU AW849-38-BL
0 (0 Reviews)
The Alexander and Wilks Cambridge Round Cupboard Knob in a 38mm size offers a touch of classic elegance for cabinets and drawers. With its timeless round design, this knob brings a refined aesthetic to any interior, seamlessly blending with both... Read More
SKU
AW849-38-BL
In Stock with Supplier (100+)
Key Features
  • Alexander And Wilks
  • Cambridge Round Cupboard Knob
  • Finish:    Black
  • Material:  Solid Brass
  • Knob Diameter:   38mm
  • Projection:  26mm
  • Rose Diameter:   24mm
  • Warranty:   10 Year Mechanism
Product Details
  • Alexander And Wilks
  • Finish:    Black
  • Material:  Solid Brass
  • Knob Diameter:   38mm
  • Projection:  26mm
  • Rose Diameter:   24mm
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Style Designer
Brand Alexander & Wilks
Size 38mm
Unit Each
Manufacturer Guarantee 10 year guarantee
Write Your Own Review
You're reviewing:Alexander And Wilks Cambridge Round Cupboard Knob - 38mm Black AW849-38-BL