SKU AW602-75-PNPVD
Alexander And Wilks Projection Cyl. Doorstop Reeded 75X20mm Pol Nickel Pvd AW602-75-PNPVD
0 (0 Reviews)
SKU AW602-75-PNPVD
0 (0 Reviews)
SKU
AW602-75-PNPVD
Out of Stock
Expected back ~30 Jun 2026
Out of Stock
Key Features
  • Alexander And Wilks
  • Projection Cyl. Doorstop Reeded
  • Overall Length:  75mm
  • Diameter:  19.5mm
  • Rubber Stop: 5mm
  • products come with a 25-year guarantee.
Product Details
  • Alexander And Wilks
  • Overall Length:  75mm
  • Diameter:  19.5mm
  • Rubber Stop: 5mm
Technical Specifications
More Information
Delivery information Out of Stock Delivery within 6 to 8 weeks (Supplier Stocked Item)
Finish Polished Nickel PVD
Material Solid Brass
Style Door Stops
Type Wall Mounted
Brand Alexander & Wilks
Size 75mm