SKU HAB2-1200-UF-SSS
BLU, HAB2 Inline Round 'T' Bar Pull Handle, 1200mm Long, 1000mm Centres, 32mm Diameter, Universal Fixing, 316 Satin Stainless Steel HAB2-1200-UF-SSS
0 (0 Reviews)
SKU HAB2-1200-UF-SSS
0 (0 Reviews)
BLU, 1200mm total length with 1000mm hole centres. High-quality inline round stainless steel 'T' Bar pull handle. Heavy-duty 1.5mm stainless steel wall thickness for a superior feel and increased tensile strength. Brass bush fixing ferrules to... Read More
SKU
HAB2-1200-UF-SSS
In Stock with Supplier
Key Features
  • BLU
  • Inline Round 'T' Bar Pull Handle,
  • Length:  1200mm
  • Fixing Centres:  1000mm
  • Projection:  106mm
  • Bar Width:  32mm
  • BLU
  • Length:  1200mm
  • Fixing Centres:  1000mm
  • Projection:  106mm
  • Bar Width:  32mm
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Brand Blu
Size 1200mm
Write Your Own Review
You're reviewing:BLU, HAB2 Inline Round 'T' Bar Pull Handle, 1200mm Long, 1000mm Centres, 32mm Diameter, Universal Fixing, 316 Satin Stainless Steel HAB2-1200-UF-SSS