SKU HAB2-900-UF-SSS
BLU, HAB2 Inline Round 'T' Bar Pull Handle, 900mm Long, 700mm Centres, 32mm Diameter, Universal Fixing, 316 Satin Stainless Steel HAB2-900-UF-SSS
0 (0 Reviews)
SKU HAB2-900-UF-SSS
0 (0 Reviews)
900mm total length with 700mm hole centres. High-quality inline round stainless steel 'T' Bar pull handle. Heavy-duty 1.5mm stainless steel wall thickness for a superior feel and increased tensile strength. Brass bush fixing ferrules to prevent... Read More
SKU
HAB2-900-UF-SSS
In Stock (1)
Next Day Delivery (on orders placed before 1:30pm)
Also Available from Supplier
Key Features
  • BLU
  • Inline Round 'T' Bar Pull Handle,
  • Length:  900mm
  • Fixing Centres:  700mm
  • Projection:  106mm
  • Bar Width:  32mm
  • BLU
  • Length:  900mm
  • Fixing Centres:  700mm
  • Projection:  106mm
  • Bar Width:  32mm
Finish Satin Stainless Steel
Material Stainless Steel
Write Your Own Review
You're reviewing:BLU, HAB2 Inline Round 'T' Bar Pull Handle, 900mm Long, 700mm Centres, 32mm Diameter, Universal Fixing, 316 Satin Stainless Steel HAB2-900-UF-SSS