SKU HAB11-800-BF-SSS
BLU, Offset Round Radius 'T' Bar Pull Handle, 800mm, Bolt Fix, 316 Satin Stainless Steel. HAB11-800-BF-SSS
0 (0 Reviews)
SKU HAB11-800-BF-SSS
0 (0 Reviews)
BLU, Offset Round Radius 'T' Bar Pull Handle, 800mm, Bolt Fix, 316 Satin Stainless Steel.
SKU
HAB11-800-BF-SSS
In Stock with Supplier
Key Features
  • BLU,
  • Offset Round Radius  T' Bar Pull Handle,
  • Length:   800mm
  • Fixing Centres:   560mm
  • Projection:   88mm
  • Bar Width:   32mm
  • Universal Fixing,
Product Details
  • BLU,
  • Length:   800mm
  • Fixing Centres:   560mm
  • Projection:   88mm
  • Bar Width:   32mm
  • Universal Fixing,
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Satin Stainless Steel
Material Stainless Steel Grade 316
Style Designer
Type T Bar Pull Handle
Brand Blu
Size 800mm
Product Length 800mm
Write Your Own Review
You're reviewing:BLU, Offset Round Radius 'T' Bar Pull Handle, 800mm, Bolt Fix, 316 Satin Stainless Steel. HAB11-800-BF-SSS