SKU CYF742110SC
Eurospec CYF742110SC Mpx6 Euro Double Cylinder 110mm Keyed Alike Workshop Satin Chrome
0 (0 Reviews)
SKU CYF742110SC
0 (0 Reviews)
MPx6 Euro Double Cylinder. Keyed Alike. Overall length, external and internal dimensions are; 110mm (55/55mm). These MP 6 pin cylinders provide a high degree of security, having met the standards identified by the Secured by Design, the UK policed... Read More
SKU
CYF742110SC
Pre-Order
Workshop Made — Delivery within 3 to 5 Working Days
Pre-Order
Key Features
  • Made From STEEL
  • Sold as EACH
  • Fixings Supplied
  • Suitable for domestic and commercial use
  • Comes with a 5 year mechanical guarantee
  • Size : 110mm
  • Comes with 3 keys
Product Details
  • Made From STEEL
  • Sold as EACH
  • Fixings Supplied
  • Size : 110mm
  • Comes with 3 keys
Technical Specifications
More Information
Delivery information Workshop Made. Delivery within 3 to 5 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Satin Chrome
Style 6 Pin Keyed Alike
Type Euro Double
Brand Eurospec
Size 110mm
Write Your Own Review
You're reviewing:Eurospec CYF742110SC Mpx6 Euro Double Cylinder 110mm Keyed Alike Workshop Satin Chrome