SKU CYF773100SC
Eurospec CYF773100SC Mpx6 Euro Cylinder & Turn 100mm Master Keyed Workshop Satin Chrome
0 (0 Reviews)
SKU CYF773100SC
0 (0 Reviews)
MPx6 Euro Cylinder and Turn. Master Keyed. To lock the door on the inside, simply use the turn knob, there's no need for a key. Overall length, external and internal dimensions are; 100mm (50/50mm). These MP 6 pin cylinders provide a high degree of... Read More
SKU
CYF773100SC
Pre-Order
Workshop Made — Delivery within 3 to 5 Working Days
Pre-Order
Key Features
  • Made From STEEL
  • Sold as EACH
  • Fixings Supplied
  • Suitable for domestic and commercial use
  • Comes with a 5 year mechanical guarantee
  • Size : 100mm
  • Comes with 3 keys
Product Details
  • Made From STEEL
  • Sold as EACH
  • Fixings Supplied
  • Size : 100mm
  • Comes with 3 keys
Technical Specifications
More Information
Delivery information Workshop Made. Delivery within 3 to 5 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Satin Chrome
Style 6 Pin Master Keyed
Type Euro with Turn
Brand Eurospec
Size 100mm
Write Your Own Review
You're reviewing:Eurospec CYF773100SC Mpx6 Euro Cylinder & Turn 100mm Master Keyed Workshop Satin Chrome