FORMANI ONE PBT20XL/50 solid double sprung door handle on rose satin black
Choose Your Finish
UNIT : Pair
Key Features
- FORMANI
- solid double sprung door handle on rose
- Collection: ONE
- Designer: Piet Boon
- Finish: Satin Black
- Lever Length: 125mm
- Rose: 50mm
- Projection: 67mm
Product Details
- FORMANI
- Collection: ONE
- Designer: Piet Boon
- Finish: Satin Black
- Lever Length: 125mm
- Rose: 50mm
- Projection: 67mm
Technical Specifications
| Delivery information | Delivery within 3 to 4 weeks (Supplier Stocked Item) |
|---|---|
| Finish | Matt Black |
| Material | Stainless Steel Grade 304 |
| Style | Designer |
| Type | Round Rose |
| Brand | Formani |
| Size | 125mm |