SKU CPE-43-SSS
STEELWORKS Cylinder Latch Pull Euro Profile 88mm x 43mm Satin Stainless Steel
0 (0 Reviews)
SKU CPE-43-SSS
0 (0 Reviews)
The STEELWORKS Cylinder Latch Pull Euro Profile (88mm x 43mm) is a high-quality accessory designed for doors equipped with Euro profile cylinder locks. Its precise cutout ensures a perfect fit for Euro profile cylinders, providing both functionality... Read More
SKU
CPE-43-SSS
In Stock with Supplier
Key Features
  • STEELWORKS
  • Cylinder Latch Pull Euro Profile
  • Finish:   Satin Stainless Steel
  • High:   88mm
  • Width:   43mm
  • Projection:   27mm
Product Details
  • STEELWORKS
  • High:   88mm
  • Width:   43mm
  • Projection:   27mm
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Material Stainless Steel Grade 304
Style Contemporary
Type Euro Profile
Brand Steelworks
Size 88mm
Product Length 88mm
Product Width 43mm
Product Thickness 2.5mm
Unit Each
Fixings Supplied Fixings Included
Manufacturer Guarantee 1 Year Guarantee
Internal External Usage For Internal Use
Write Your Own Review
You're reviewing:STEELWORKS Cylinder Latch Pull Euro Profile 88mm x 43mm Satin Stainless Steel