SKU ZBSCS67PVD
Zoo Hardware ZBSCS67PVD British Standard 5 Lever Roller Sashlock - 67mm - Chubb Retro Fit 3K74 Pvd
0 (0 Reviews)
SKU ZBSCS67PVD
0 (0 Reviews)
The Zoo Hardware ZBSCS67PVD British Standard 5 Lever Roller Sashlock is a durable security solution for your doors. It features a 67mm size and is designed to retro fit the Chubb 3K74 Pvd system. With its 5 lever mechanism, this sashlock provides... Read More
Choose Your Finish
Choose Your Size
SKU
ZBSCS67PVD
In Stock with Supplier (100+)
Key Features
  • Zoo Hardware
  • BSi Kitemarked
  • Backset:  40mm
  • Case Length:  67mm
  • Roller Latch
  • Solid Deadbolt
  • Brass Key Included
Product Details
  • Zoo Hardware
  • BSi Kitemarked
  • Backset:  40mm
  • Case Length:  67mm
  • Roller Latch
  • Solid Deadbolt
  • Brass Key Included
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish PVD
Style British Standard
Type 5 Lever
Brand Zoo Hardware
Size 80mm
Unit Each
Size Options ZBSCS80PVD
Write Your Own Review
You're reviewing:Zoo Hardware ZBSCS67PVD British Standard 5 Lever Roller Sashlock - 67mm - Chubb Retro Fit 3K74 Pvd