SKU ZPZ070PNSN
0 (0 Reviews)
SKU ZPZ070PNSN
0 (0 Reviews)
SKU
ZPZ070PNSN
In Stock with Supplier (100+)
Delivery within 2 to 3 Working Days (Supplier Stocked Item)
In Stock
UNIT : Pair
Key Features
  • Zoo Hardware
  • Zinc base materials
  • Lever Length:  110mm
  • Rose Diameter:  50mm
  • Projection:  63.5mm
  • Bolt through fixings included
  • 100mm steel spindle supplied
  • Suitable for 35-54mm doors
  • M6 grub screw for additional fixing strength
Product Details
  • Zoo Hardware
  • Zinc base materials
  • Lever Length:  110mm
  • Rose Diameter:  50mm
  • Projection:  63.5mm
  • 100mm steel spindle supplied
  • Suitable for 35-54mm doors
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Polished Nickel
Material Zinc Alloy
Style Designer
Type Round Rose
Brand Zoo Hardware
Size 70mm