SKU ZPZ110CPSN
Zoo Hardware ZPZ110CPSN Atlanta Lever Door Handle on round rose Polished Chrome / Satin Nickel
0 (0 Reviews)
SKU ZPZ110CPSN
0 (0 Reviews)
SKU
ZPZ110CPSN
In Stock with Supplier (100+)
Delivery within 2 to 3 Working Days (Supplier Stocked Item)
In Stock
UNIT : Pair
Key Features
  • Zoo Hardware
  • Atlanta lever on round rose
  • Lever Length:  110mm
  • Rose Diameter:  50mm
  • Projection:  60mm
  • BS EN 1634-1
  • Screw on rose
  • Bolt through fixings included
  • Suitable for 35 - 54mm doors
Product Details
  • Zoo Hardware
  • Atlanta lever on round rose
  • Lever Length:  110mm
  • Rose Diameter:  50mm
  • Projection:  60mm
  • BS EN 1634-1
  • Screw on rose
  • Suitable for 35 - 54mm doors
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Polished Chrome
Material Zinc Alloy
Style Contract
Type Round Rose
Brand Zoo Hardware
Size 110mm