SKU AW600-75-PNPVD
Alexander And Wilks Brunel Diamond Knurled 75mm Cyl Doorstop Polished Nickel Pvd AW600-75-PNPVD
0 (0 Reviews)
SKU AW600-75-PNPVD
0 (0 Reviews)
SKU
AW600-75-PNPVD
In Stock (46)
Next Day Delivery (on orders placed before 1:30pm)
Also Available from Supplier (100+)
Key Features
  • Alexander And Wilks
  • Brunel Diamond Knurled
  • Doorstop
  • Overall Length:   75mm
  • Diameter:   20mm
  • Rubber Stopper:   5mm
  • Products come with a 25-year guarantee.
Product Details
  • Alexander And Wilks
  • Brunel Diamond Knurled
  • Doorstop
  • Overall Length:   75mm
  • Diameter:   20mm
  • Rubber Stopper:   5mm
Technical Specifications
More Information
Finish Polished Nickel PVD
Material Solid Brass
Style Door Stops
Type Wall Mounted
Brand Alexander & Wilks
Size 75mm
Unit Each
Manufacturer Guarantee 10 year guarantee
Write Your Own Review
You're reviewing:Alexander And Wilks Brunel Diamond Knurled 75mm Cyl Doorstop Polished Nickel Pvd AW600-75-PNPVD