SKU AW064-CH-PN
Alexander And Wilks Solid Drawn Cabinet Brass Butt Hinge 2 1/2"(64mm) Polished Nickel AW064-CH-PN Pair
0 (0 Reviews)
SKU AW064-CH-PN
0 (0 Reviews)
Choose Your Size
SKU
AW064-CH-PN
In Stock with Supplier (100+)
Delivery within 2 to 3 Working Days (Supplier Stocked Item)
In Stock
UNIT : Pair
Key Features
  • Alexander And Wilks
  • Solid Drawn Cabinet Brass Butt Hinge
  • Length : 64mm
  • Width : 35mm
  • Thickness : 2.2mm
  • Screw : 3.5mm x 20mm
Product Details
  • Alexander And Wilks
  • Length : 64mm
  • Width : 35mm
  • Thickness : 2.2mm
  • Screw : 3.5mm x 20mm
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Polished Nickel
Material Solid Brass
Style Solid Drawn
Brand Alexander & Wilks
Size 64mm
Unit Pair
Manufacturer Guarantee 10 year guarantee
Size Options AW075-CH-PN
Write Your Own Review
You're reviewing:Alexander And Wilks Solid Drawn Cabinet Brass Butt Hinge 2 1/2"(64mm) Polished Nickel AW064-CH-PN Pair