SKU ALKDINRES60MBN
Atlantic DIN Radius Euro Profile Sashlock Double Throw 60mm backset - Matt Gun Metal ALKDINRES60MBN
0 (0 Reviews)
SKU ALKDINRES60MBN
0 (0 Reviews)
The Atlantic DIN Radius Euro Profile Sashlock Double Throw with a 60mm backset is a premium locking solution designed for enhanced security and smooth functionality. Featuring a robust double-throw mechanism, it provides added locking strength,... Read More
SKU
ALKDINRES60MBN
In Stock with Supplier (100+)
Key Features
  • Atlantic
  • DIN Radius Euro Profile Sashlock Double Throw
  • Finish:   Matt Gun Metal
  • backset:   60mm
  • 10 year mechanical guarantee subject to Atlantic UK Terms & Conditions.
Product Details
  • Atlantic
  • Finish:   Matt Gun Metal
  • backset:   60mm
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Style Architectural
Type Din Sash Lock
Brand Atlantic Hardware
Size 88mm
Fixing Centre 73mm
Backset Size 60mm
Write Your Own Review
You're reviewing:Atlantic DIN Radius Euro Profile Sashlock Double Throw 60mm backset - Matt Gun Metal ALKDINRES60MBN