SKU ALKDINRES60PSS
Atlantic DIN Radius Euro Profile Sashlock Double Throw 60mm backset - Polished Stainless Steel ALKDINRES60PSS
0 (0 Reviews)
SKU ALKDINRES60PSS
0 (0 Reviews)
The Atlantic DIN Radius Euro Profile Sashlock Double Throw with a 60mm backset is a premium locking solution designed for enhanced security and smooth functionality. Featuring a robust double-throw mechanism, it provides added locking strength,... Read More
SKU
ALKDINRES60PSS
In Stock with Supplier (98)
  • Finish:   Polished Stainless Steel
  • backset:   60mm
  • backset:   60mm
Style Architectural
Type Din Escape
Brand Atlantic Hardware
Size 88mm
Fixing Centre 73mm
Backset Size 60mm
Write Your Own Review
You're reviewing:Atlantic DIN Radius Euro Profile Sashlock Double Throw 60mm backset - Polished Stainless Steel ALKDINRES60PSS