SKU ALKDEADE25UDB
Atlantic Euro Deadlock [CE] 2.5" - Urban Dark Bronze
0 (0 Reviews)
SKU ALKDEADE25UDB
0 (0 Reviews)
The Atlantic Euro Deadlock [CE] 2.5" is a dependable and secure locking solution suitable for a variety of doors. CE-certified, it adheres to strict European safety standards, providing robust performance and reliability. Designed to accommodate... Read More
SKU
ALKDEADE25UDB
In Stock with Supplier (62)
Key Features
  • Atlantic
  • Euro Deadlock [CE] 2.5" -
  • Finish:  Urban Dark Bronze
  • Face Plate Size:  125x25mm
  • Back Set:  45mm
  • 10 year mechanical guarantee subject to Atlantic UK Terms & Conditions.
Product Details
  • Atlantic
  • Euro Deadlock [CE] 2.5" -
  • Finish:  Urban Dark Bronze
  • Face Plate Size:  125x25mm
  • Back Set:  45mm
Style Architectural
Type Euro Profile
Brand Atlantic Hardware
Size 64mm
Write Your Own Review
You're reviewing:Atlantic Euro Deadlock [CE] 2.5" - Urban Dark Bronze