SKU ALRCE25AB
Atlantic Fire-Rated CE Marked Bolt Through Tubular Radius Latch 2.5" - Antique Brass ALRCE25AB
0 (0 Reviews)
SKU ALRCE25AB
0 (0 Reviews)
SKU
ALRCE25AB
In Stock (2)
Next Day Delivery (on orders placed before 1:30pm)
Also Available from Supplier (65)
Key Features
  • Atlantic
  • Fire-Rated CE Marked
  • Bolt Through Tubular Radius Latch 2.5"
  • Total Length:  65mm
  • Back Set: 45mm
  • Face Plate Size:  58mmx27mm
  • 10 year mechanical guarantee
Product Details
  • Atlantic
  • Fire-Rated CE Marked
  • Total Length:  65mm
  • Back Set: 45mm
  • Face Plate Size:  58mmx27mm
  • 10 year mechanical guarantee
Technical Specifications
More Information
Finish Antique Brass
Brand Atlantic Hardware
Size 65mm
Write Your Own Review
You're reviewing:Atlantic Fire-Rated CE Marked Bolt Through Tubular Radius Latch 2.5" - Antique Brass ALRCE25AB