SKU MDK058AB-BA
IRONZONE Mortice Sprung Mushroom Door Knobs 58mm Bathroom Door Pack Set - Antique Brass
0 (0 Reviews)
SKU MDK058AB-BA
0 (0 Reviews)
The IRONZONE Mortice Sprung Mushroom Door Knobs 58mm Bathroom Door Pack Set – Antique Brass combines classic charm with everyday functionality. Featuring traditional mushroom-shaped knobs and a smooth mortice sprung mechanism, this 58mm set... Read More
SKU
MDK058AB-BA
In Stock (100+)
Next Day Delivery (on orders placed before 1:30pm)
In Stock
UNIT : Pack
Key Features
  • IRONZONE
  • Mortice Sprung Mushroom Door Knobs
  • Bathroom Door Pack Set -
  • Finish:  Antique Brass
  • Knob Diameter:  56mm
  • Projection:  60mm
  • 1 Pair of Door Knobs
  • 1 Set of Bathroom Turn and Release 50mm
  • 1 Bathroom Lock 64mm
  • 2 Ball Bearing Hinges 76mm (3")
Product Details
  • IRONZONE
  • Bathroom Door Pack Set -
  • Finish:  Antique Brass
  • Knob Diameter:  56mm
  • Projection:  60mm
  • 1 Pair of Door Knobs
  • 1 Bathroom Lock 64mm
Technical Specifications
More Information
Style Designer
Type Bathroom Door Pack
Brand IronZone
Unit Pack
Write Your Own Review
You're reviewing:IRONZONE Mortice Sprung Mushroom Door Knobs 58mm Bathroom Door Pack Set - Antique Brass