SKU PRTL64FD-R-PVDPB
Zoo Hardware PRTL64FD-R-PVDPB Project Tubular Latch 64mm - UKCA/CE, Radius Forend, Polished Brass PVD
0 (0 Reviews)
SKU PRTL64FD-R-PVDPB
0 (0 Reviews)
Choose Your Size
SKU
PRTL64FD-R-PVDPB
In Stock with Supplier (100+)
Key Features
  • Zoo Hardware
  • Guided latch bolt
  • Case Size:  64mm
  • Backset:  44mm
  • Adjustable strike
  • Includes strike plate and dust box
  • 10 year mechanical guarantee
Product Details
  • Zoo Hardware
  • Guided latch bolt
  • Case Size:  64mm
  • Backset:  44mm
  • Adjustable strike
  • 10 year mechanical guarantee
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Polished Brass
Style Economy
Type Tubular Latch
Brand Zoo Hardware
Size 64mm
Backset Size 45mm
Unit Each
Size Options PRTL76FD-R-PVDPB
Write Your Own Review
You're reviewing:Zoo Hardware PRTL64FD-R-PVDPB Project Tubular Latch 64mm - UKCA/CE, Radius Forend, Polished Brass PVD