Zoo Hardware PRTL76FD-R-PVDPB Project Tubular Latch 76mm - UKCA/CE, Radius Forend, Polished Brass PVD
Choose Your Finish
UNIT : Each
Key Features
- Zoo Hardware
- Radius Forend.
- Total Length: 76mm
- Back Set: 64mm
- Tubular bolt through latch.
- Guided latch bolt.
- Adjustable strike.
Product Details
- Zoo Hardware
- Radius Forend.
- Total Length: 76mm
- Back Set: 64mm
- Tubular bolt through latch.
- Guided latch bolt.
- Adjustable strike.
Technical Specifications
|---|---|
| Finish | Polished Brass |
| Style | Economy |
| Type | Tubular Latch |
| Brand | Zoo Hardware |
| Size | 76mm |
| Backset Size | 57mm |