SKU ZPZ050-ETB
Zoo Hardware ZPZ050-ETB Siena Door Handle - Screw On Rose - Etna Bronze
0 (0 Reviews)
SKU ZPZ050-ETB
0 (0 Reviews)
SKU
ZPZ050-ETB
In Stock (1)
Next Day Delivery (on orders placed before 1:30pm)
Also Available from Supplier (100+)
Delivery within 2 to 3 Working Days (Supplier Stocked Item)
In Stock
UNIT : Pair
Key Features
  • Zoo Hardware
  • Zinc base materials
  • Lever Length:  116.5mm
  • Rose Diameter:  50mm
  • Projection:  61mm
  • 100mm steel spindle supplied
  • Suitable for 35-54mm doors
  • M6 grub screw for additional fixing strength
Product Details
  • Zoo Hardware
  • Zinc base materials
  • Lever Length:  116.5mm
  • Rose Diameter:  50mm
  • Projection:  61mm
  • 100mm steel spindle supplied
  • Suitable for 35-54mm doors
Technical Specifications
More Information
Finish PVD Bronze
Material Zinc Alloy
Style Designer
Type Round Rose
Brand Zoo Hardware
Size 50mm