SKU AW809-160-AB
Alexander And Wilks Knurled T-Bar Cabinet Pull 160mm C/C Antique Brass AW809-160-AB
0 (0 Reviews)
SKU AW809-160-AB
0 (0 Reviews)
Choose Your Size
SKU
AW809-160-AB
In Stock with Supplier (100+)
Key Features
  • Alexander And Wilks
  • Knurled T-Bar
  • Cabinet Pull Handle
  • Length: 198mm
  • CTC:  160mm
  • Projection:  38mm
  • products come with a 25-year guarantee.
Product Details
  • Alexander And Wilks
  • Knurled T-Bar
  • Cabinet Pull Handle
  • Length: 198mm
  • CTC:  160mm
  • Projection:  38mm
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Antique Brass
Material Solid Brass
Style Designer
Type Knurled
Brand Alexander & Wilks
Size 198mm
Fixing Centre 160mm
Unit Each
Manufacturer Guarantee 10 year guarantee
Write Your Own Review
You're reviewing:Alexander And Wilks Knurled T-Bar Cabinet Pull 160mm C/C Antique Brass AW809-160-AB