SKU EPT100-38-BKMT
Heritage Brass EPT100-38-BKMT EPT Edge Pull Cabinet Handle 100mm Matt Black finish
0 (0 Reviews)
SKU EPT100-38-BKMT
0 (0 Reviews)
Heritage Brass EPT Edge Pull Cabinet Handle 100mm Matt Black finish The EPT range is top fixing, please allow for a 2mm gap between drawers, or cut a 1.6mm recess for flush fitting. All fixing screws and fasteners
Choose Your Size
SKU
EPT100-38-BKMT
In Stock with Supplier (73)
Key Features
  • Heritage Brass
  • Material:  Solid Brass
  • Length:  100mm
  • Width:  38mm
  • Height:  1.6mm
  • Warranty:  10 Year Mechanism
  • Box Contains:  1 Edge Pull
Product Details
  • Heritage Brass
  • Material:  Solid Brass
  • Length:  100mm
  • Width:  38mm
  • Height:  1.6mm
  • Warranty:  10 Year Mechanism
  • Box Contains:  1 Edge Pull
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Matt Black
Style Designer
Type Edge Pulls
Brand Heritage Brass
Size 100mm
Write Your Own Review
You're reviewing:Heritage Brass EPT100-38-BKMT EPT Edge Pull Cabinet Handle 100mm Matt Black finish