SKU EPT200-38-AT
Heritage Brass EPT200-38-AT EPT Edge Pull Cabinet Handle 200mm Antique Brass finish
0 (0 Reviews)
SKU EPT200-38-AT
0 (0 Reviews)
Heritage Brass EPT Edge Pull Cabinet Handle 200mm Antique Brass finish The EPT range is top fixing, please allow for a 2mm gap between drawers, or cut a 1.6mm recess for flush fitting. All fixing screws and fasteners
Choose Your Size
SKU
EPT200-38-AT
Out of Stock
Contact us for arrival date
Out of Stock
Key Features
  • Heritage Brass
  • Material:  Solid Brass
  • Length:  200mm
  • Width:  38mm
  • Height:  1.6mm
  • Warranty:  10 Year Mechanism
  • Box Contains:  1 Edge Pull
Product Details
  • Heritage Brass
  • Material:  Solid Brass
  • Length:  200mm
  • Width:  38mm
  • Height:  1.6mm
  • Warranty:  10 Year Mechanism
  • Box Contains:  1 Edge Pull
Technical Specifications
More Information
Delivery information Out of Stock contact us for arrival date (Supplier Stocked Item)
Finish Antique Brass
Style Designer
Type Edge Pulls
Brand Heritage Brass
Size 200mm
Write Your Own Review
You're reviewing:Heritage Brass EPT200-38-AT EPT Edge Pull Cabinet Handle 200mm Antique Brass finish