SKU EPT50-38-AT
Heritage Brass EPT50-38-AT EPT Edge Pull Cabinet Handle 50mm Antique Brass finish
0 (0 Reviews)
SKU EPT50-38-AT
0 (0 Reviews)
Heritage Brass EPT Edge Pull Cabinet Handle 50mm Antique Brass finish The EPT range is top fixing, please allow for a 2mm gap between drawers, or cut a 1.6mm recess for flush fitting. All fixing screws and fasteners
Choose Your Size
SKU
EPT50-38-AT
In Stock with Supplier (57)
Key Features
  • Heritage Brass
  • Material:  Solid Brass
  • Length:  50mm
  • Width:  38mm
  • Height:  1,6mm
  • Warranty:  10 Year Mechanism
  • Box Contains:   1 Edge Pull
Product Details
  • Heritage Brass
  • Material:  Solid Brass
  • Length:  50mm
  • Width:  38mm
  • Height:  1,6mm
  • Warranty:  10 Year Mechanism
  • Box Contains:   1 Edge Pull
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Antique Brass
Style Designer
Type Edge Pulls
Brand Heritage Brass
Size 50mm
Write Your Own Review
You're reviewing:Heritage Brass EPT50-38-AT EPT Edge Pull Cabinet Handle 50mm Antique Brass finish