SKU ZBC64RSS
Vier ZBC64RSS Bathroom Lock 2.5" - 57mm c/c - Radius Forends Satin Stainless
0 (0 Reviews)
SKU ZBC64RSS
0 (0 Reviews)
The Vier ZBC64RSS Bathroom Lock is perfect for modern bathrooms. Its sleek design and satin stainless finish add a touch of elegance. This lock features a 2.5" backset and a 57mm center-to-center measurement, making it compatible with most doors. It... Read More
SKU
ZBC64RSS
In Stock with Supplier (100+)
Key Features
  • Vier
  • Bathroom Lock Radius Forends
  • Finish:  Satin Stainless
  • Case Size:  64mm
  • Backset:  44mm
Product Details
  • Vier
  • Bathroom Lock Radius Forends
  • Finish:  Satin Stainless
  • Case Size:  64mm
  • Backset:  44mm
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Material Steel
Brand Vier
Size 64mm
Backset Size 45mm
Unit Each
Fixings Supplied Fixings Included
Manufacturer Guarantee 10 Year Mechanism
Internal External Usage For Internal Use
Size Options ZBC76RSS
Write Your Own Review
You're reviewing:Vier ZBC64RSS Bathroom Lock 2.5" - 57mm c/c - Radius Forends Satin Stainless