SKU ZAS36-700-B-PCB
Door Kick Plate-700 x 150 x 12mm-Square-PCB-Powder Coat Black Zoo Hardware-ZAS36-700-B-PCB
0 (0 Reviews)
SKU ZAS36-700-B-PCB
0 (0 Reviews)
The Zoo Hardware ZAS36-700-B-PCB is a robust and stylish door kick plate, designed to protect doors from scuffs, scratches, and impact damage in busy environments. Measuring 700 x 150 x 1.2mm with a square-edge profile, it is ideal for commercial,... Read More
SKU
ZAS36-700-B-PCB
In Stock with Supplier (15)
Key Features
  • Zoo Hardware
  • Door Kick Plate-
  • Square-PCB-
  • Finish:  Powder Coat Black
  • Height:  700mm
  • Width:  150mm
Product Details
  • Zoo Hardware
  • Door Kick Plate-
  • Square-PCB-
  • Finish:  Powder Coat Black
  • Height:  700mm
  • Width:  150mm
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Black
Brand Zoo Hardware
Size 700mm