SKU ZHSS63PVDPN
Zoo Hardware ZHSS63PVDPN Slim Knuckle Bearing Hinge Stainless Steel - Grade 201 - 102 x 63 x 2.5mm Polished Nickel
0 (0 Reviews)
SKU ZHSS63PVDPN
0 (0 Reviews)
The Zoo Hardware ZHSS63PVDPN is a sleek and durable slim knuckle bearing hinge. Made from high-quality stainless steel grade 201, this hinge measures 102 x 63 x 2.5mm. It features a polished nickel finish, adding a touch of sophistication to any... Read More
SKU
ZHSS63PVDPN
In Stock with Supplier (100+)
  • Material: Grade 201 stainless steel
  • Width: 63mm
  • Height: 102mm
  • Leaf Thickness: 2.5mm
  • Template drilled
  • Width: 63mm
  • Height: 102mm
  • Leaf Thickness: 2.5mm
  • Template drilled
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Polished Nickel
Style Ball Bearing
Type Slim Knuckle
Brand Zoo Hardware
Size 102mm
Unit Pair
Write Your Own Review
You're reviewing:Zoo Hardware ZHSS63PVDPN Slim Knuckle Bearing Hinge Stainless Steel - Grade 201 - 102 x 63 x 2.5mm Polished Nickel