SKU ZHSS63PVD
Zoo Hardware ZHSS63PVD Slim Knuckle Bearing Hinge Stainless Steel - Grade 201 - 102 x 63 x 2.5mm Pvd
0 (0 Reviews)
SKU ZHSS63PVD
0 (0 Reviews)
SKU
ZHSS63PVD
In Stock (51)
Next Day Delivery (on orders placed before 1:30pm)
Also Available from Supplier (100+)
  • Zoo Hardware
  • Slim Knuckle Bearing Hinge
  • Material:  Grade 201 stainless steel
  • Length:  102mm
  • Width:  63mm
  • Leaf Thickness: 2.5mm
  • Template drille
Product Details
  • Zoo Hardware
  • Slim Knuckle Bearing Hinge
  • Length:  102mm
  • Width:  63mm
  • Leaf Thickness: 2.5mm
  • Template drille
Technical Specifications
More Information
Finish PVD
Material Stainless Steel
Style Ball Bearing
Type Slim Knuckle
Brand Zoo Hardware
Size 102mm
Unit Pair
Write Your Own Review
You're reviewing:Zoo Hardware ZHSS63PVD Slim Knuckle Bearing Hinge Stainless Steel - Grade 201 - 102 x 63 x 2.5mm Pvd