SKU ZHSS63PVDSN
Zoo Hardware ZHSS63PVDSN Slim Knuckle Bearing Hinge Stainless Steel - Grade 201 - 102 x 63 x 2.5mm Satin Nickel
0 (0 Reviews)
SKU ZHSS63PVDSN
0 (0 Reviews)
The Zoo Hardware ZHSS63PVDSN is a slim knuckle bearing hinge made from high-quality stainless steel. With dimensions of 102 x 63 x 2.5mm, it is ideal for light to medium-weight doors. The satin nickel finish adds a touch of elegance to any interior.... Read More
SKU
ZHSS63PVDSN
In Stock with Supplier (100+)
  • Material: Grade 201 stainless steel
  • Width: 63mm
  • Height: 102mm
  • Leaf Thickness: 2.5mm
  • Template drilled
  • Width: 63mm
  • Height: 102mm
  • Leaf Thickness: 2.5mm
  • Template drilled
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Satin Nickel
Style Ball Bearing
Type Slim Knuckle
Brand Zoo Hardware
Size 102mm
Unit Pair
Write Your Own Review
You're reviewing:Zoo Hardware ZHSS63PVDSN Slim Knuckle Bearing Hinge Stainless Steel - Grade 201 - 102 x 63 x 2.5mm Satin Nickel