SKU ZHSS63MB
Zoo Hardware ZHSS63MB Slim Knuckle Bearing Hinge Stainless Steel - Grade 201 - 102 x 63 x 2.5mm - Matt Black
0 (0 Reviews)
SKU ZHSS63MB
0 (0 Reviews)
SKU
ZHSS63MB
In Stock (41)
Next Day Delivery (on orders placed before 1:30pm)
Also Available from Supplier (100+)
Delivery within 2 to 3 Working Days (Supplier Stocked Item)
In Stock
UNIT : Pair
Key Features
  • Zoo Hardware
  • Slim Knuckle Bearing Hinge
  • Material:  Grade 201 stainless steel
  • Length:   102mm
  • Width:   63mm
  • Leaf Thickness:   2.5mm
Product Details
  • Zoo Hardware
  • Slim Knuckle Bearing Hinge
  • Length:   102mm
  • Width:   63mm
  • Leaf Thickness:   2.5mm
Technical Specifications
More Information
Finish Matt Black
Material Stainless Steel
Style Ball Bearing
Type Grade 11
Brand Zoo Hardware
Size 102mm
Unit Pair
Write Your Own Review
You're reviewing:Zoo Hardware ZHSS63MB Slim Knuckle Bearing Hinge Stainless Steel - Grade 201 - 102 x 63 x 2.5mm - Matt Black