SKU ADBRCE25AB
Atlantic Radius Fire-Rated CE Marked Bolt Through Tubular Deadbolt 2.5" - Antique Brass ADBRCE25AB
0 (0 Reviews)
SKU ADBRCE25AB
0 (0 Reviews)
SKU
ADBRCE25AB
In Stock with Supplier (31)
Key Features
  • Atlantic
  • Fire-Rated CE Marked
  • Bolt Through Tubular Radius Latch 2.5"
  • Finish:   Urban Dark Bronze
  • Total Length:  65mm
  • Back Set:  45mm
  • Face Plate Size:  60mm x 25mm
  • 10 year mechanical guarantee
Product Details
  • Atlantic
  • Fire-Rated CE Marked
  • Finish:   Urban Dark Bronze
  • Total Length:  65mm
  • Back Set:  45mm
  • 10 year mechanical guarantee
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Finish Antique Brass
Brand Atlantic Hardware
Write Your Own Review
You're reviewing:Atlantic Radius Fire-Rated CE Marked Bolt Through Tubular Deadbolt 2.5" - Antique Brass ADBRCE25AB