SKU ADBRCE25SN
Atlantic Radius Fire-Rated CE Marked Bolt Through Tubular Deadbolt 2.5" - Satin Nickel ADBRCE25SN
0 (0 Reviews)
SKU ADBRCE25SN
0 (0 Reviews)
SKU
ADBRCE25SN
In Stock with Supplier (100+)
Key Features
  • Atlantic
  • Atlantic Radius Fire-Rated
  • CE Marked Bolt Through Tubular Deadbolt 2.5"
  • Finish:  Satin Nickel
  • Total Length:  65mm
  • Back Set:  45mm
  • Face Plate Size:  60mmx25mm
  • 10 year mechanical guarantee
Product Details
  • Atlantic
  • Atlantic Radius Fire-Rated
  • Finish:  Satin Nickel
  • Total Length:  65mm
  • Back Set:  45mm
  • Face Plate Size:  60mmx25mm
  • 10 year mechanical guarantee
Technical Specifications
More Information
Delivery information Delivery within 2 to 3 working days (Supplier Stocked Item)
Brand Atlantic Hardware
Size 65mm
Write Your Own Review
You're reviewing:Atlantic Radius Fire-Rated CE Marked Bolt Through Tubular Deadbolt 2.5" - Satin Nickel ADBRCE25SN